Policie společně s motorkáři bude trénovat bezpečnost na silnicích

PŘÍBRAMSKO – Preventivní akce v dopravě s názvem „Začněme spolu aneb kolama dolů“, která si klade za cíl zlepšit bezpečnost a dovednosti motocyklistů na silnicích se na Příbramsku uskuteční v sobotu 5. srpna. Tato důležitá akce, spolupořádaná místní policií, má za cíl snížit počet dopravních nehod a zranění motocyklistů na silnicích.

„Motocyklisté jsou mezi účastníky dopravy nesmírně zranitelní, a proto je klíčové, aby věnovali větší pozornost své bezpečnosti,“ varuje policejní komisařka prevence Monika Schindlová. „Jízda na motorce může být nádherným zážitkem, ale vyžaduje i zodpovědnost a dodržování pravidel silničního provozu. Cílem naší akce je zdůraznit význam správného vybavení a zkušené jízdy, aby byla silniční přeprava motocyklistů co nejbezpečnější,“ dodává.

Preventivní akce se zúčastní kolem dvou set předem přihlášených motorkářů, kteří v doprovodu policistů vyrazí na spanilou jízdu dlouhou asi 80 km. Trasa této jízdy je pečlivě vybrána s důrazem na bezpečnostní aspekty a povede až na polygon v Dlouhé Lhotě, kde budou moci motorkáři vyzkoušet své dovednosti a natrénovat si bezpečnou jízdu.

Jedním z klíčových témat akce bude správná ochranná výbava motocyklistů. „Motocyklisté nemají tu výhodu, že by je chránila karoserie nebo bezpečnostní pásy, proto je kvalitní a správně zvolené ochranné vybavení nezbytností,“ upozorňuje komisařka Schindlová s tím, že při jízdě na motocyklu by měl každý motorkář nosit speciální oblečení, pevnou obuv, rukavice a chrániče kloubů a páteře. Důležité je také, aby si vybral správnou přilbu, která je lehčí a méně rušivá, ale stále zaručuje maximální ochranu.

Zkušenosti ukazují, že i přes veškerou ochrannou výbavu není možné zcela eliminovat riziko dopravních nehod, zejména pokud motocyklista neupraví svou jízdu podle aktuálních podmínek na silnici. „Zvýšená opatrnost je nezbytná zejména na místech s nebezpečnými povrchy, jako jsou skvrny oleje, spadané listí nebo spáry na mostech,“ dodává komisařka Schindlová. Motorkáři by měli také dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních vozidel a být připraveni na nečekané situace.

Cílem akce je, aby motocyklisté na silnicích jezdili zodpovědně a s ohledem na ostatní účastníky provozu. Akce „Začněme spolu aneb kolama dolů“ nabízí motorkářům možnost zdokonalit své dovednosti a získat nové poznatky, které jim pomohou učinit silniční prostředí bezpečnějším pro všechny.

Komentáře