Na Flusárně jsou v provozu nové dobíjecí stanice

Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – V letošním roce bylo dokončeno a do provozu uvedeno parkoviště Na Flusárně, které má kapacitu sto parkovacích míst. Nově jsou v provozu také dobíjecí stanice pro čtyři elektromobily.

Od konce února letošního roku začali motoristé využívat nově otevřené parkoviště Na Flusárně, které nabízí stovku parkovacích míst pro automobily do 3,5 tuny. Novinkou jsou dvě dobíjecí stanice, které umožňují současné dobíjení čtyř elektromobilů. Díky stojanům s výkonem 50 kW mají řidiči možnost doplnit většinu kapacity svých elektromobilů za pouhých půl hodiny. Obě stanice jsou vybaveny dvěma dobíjecími konektory, které jsou kompatibilní s různými značkami a typy elektrovozidel.

Tomáš Dzurilla, ředitel útvaru elektromobilita ČEZ, sdělil: „V České republice průběžně rostou počty elektromobilů a ty disponují stále delšími dojezdy. Aby mohly bez omezení a velkých časových zdržení nabíjet baterie o vyšších kapacitách, musíme jim nabídnout dostatečně hustou a výkonnou síť dobíjecích stojanů. Pro českou elektromobilitu je proto důležité, že dobíjecí stojany řidiči najdou v lokalitě jako je Příbram, kde dosud citelně chyběly. Podobně jako na všech dalších místech v naší síti budeme i tady řidičům garantovat odběr skutečně bezemisní elektřiny, a to díky certifikaci jejího původu z obnovitelných zdrojů.“

Parkoviště Na Flusárně se stalo oblíbeným místem pro pendlery, kteří zde mohou pohodlně zaparkovat svá vozidla a pokračovat dále na cestě za prací z nových autobusových zastávek „Příbram, Nový rybník“. Tyto zastávky jsou aktuálně obsluhovány jak MHD Příbram, tak autobusy PID, linkou 393. Navíc se stovka parkovacích míst stala vítanou alternativou i pro obyvatele nedaleké Milínské ulice a návštěvníky areálu Nového rybníka. Výhodou je také blízkost k zimnímu stadionu a sportovní hale, kde se konají sportovní utkání, jelikož jsou od parkoviště vzdáleny pouhých pár minut chůze.

Celý projekt zahrnoval nejen výstavbu parkoviště, ale také vybudování odpočinkového místa pro cyklisty a rozšíření přilehlé cyklostezky. Pro zlepšení veřejného osvětlení bylo na parkovišti nainstalováno moderní osvětlení a zároveň bylo vysazeno 28 stromů, aby se vytvořila příjemná a udržitelná atmosféra.

Závěrečná suma za realizaci tohoto projektu činila 17 111 168 Kč včetně DPH, přičemž 676 534 Kč bude městu vráceno společností ČEZ na základě proplacení nákladů spojených s přípravou pro osazení elektrostanic. Díky těmto novým dobíjecím stanicím a modernímu parkovišti se místní komunita těší na další rozvoj elektromobility a zlepšení životního prostředí ve městě.

 

Komentáře