Policie hledá svědky střetu cyklisty a náklaďáku u Jinců

PŘÍBRAMSKO – Pro několik cyklistů nebyl uplynulý víkend zrovna příjemný. Ovšem kromě vozidel, musí čelit občas i jiným ohrožením, například hmyzem. Tři cyklisté o víkendu svou cestu nedokončilo podle svých představ.

Osmapadesátiletý cyklista najel v sobotu dopoledne z účelové komunikace na silnici I/18 s úmyslem hned odbočit vlevo na Líchovy. „Přitom došlo k bočnímu střetu s osobním autem, které jelo po silnici první třídy ve směru na Sedlčany. Muž upadl na vozovku, lékařské ošetření však odmítl,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Hmotná škoda byla stanovena na 21 tisíc korun.

Šestačtyřicetiletý muž jel na jízdním kole ten samý den, ale ve večerních hodinách, přes Roželov. „Zřejmě po bodnutí hmyzem spadl na komunikaci a utrpěl těžké zranění. Vrtulník ho následně přepravil do pražské nemocnice,“ řekla policejní mluvčí.

V neděli 21. července v 17:25 hodin se stala nehoda na 39 km silnice II/115 v katastru obce Jince, ve směru na Běštín. „Nezjištěný řidič nákladního vozidla tam předjížděl čtyřicetiletého cyklistu bez dostatečného bočního odstupu a pravou částí přívěsu zachytil o jeho levou nohu. Muž pak sjel do pravého silničního příkopu, kde havaroval. Motorista na místě nezastavil a odjel,“ sdělila Monika Schindlová s tím, že lehce zraněného cyklistu převezla sanitka do nemocnice k ošetření.

Policisté žádají svědky nehody nebo přímo řidiče starší bílé dodávky v zadní části bez oken navíc s přívěsem, který byl širší než automobil, aby se ozvali na linku 158 nebo na telefon 974 879 251.

Komentáře