Dnes v Příbrami začíná unikátní výstava České dějiny

PŘÍBRAM – Do našeho města přijela unikátní výstava České dějiny. Výstava bude ke shlédnutí v Příbrami Na Flusárně od čtvrtka 25.7 do neděle 28.7 od 10 do 18 hodin.

„Dnešní děti by měli mít vzor nejen v Supermanech, Batmanech či dalších superhrdinech, ale je nezbytné, aby si dokázali vytvořit i vzor ze svých předků, Čechů, kteří se opravdu zapsali nejen do české historie, ale i do evropské či celosvětové. Není proto divu, že jsme se v našem nové projektu rozhodli právě pro toto téma. Vždyť opravdu vidět Sáma, Konstantina, Metoděje, Přemysla Otakara I., Karla IV., Jana Husa, Jana Žižku, Jana Amose Komenského, Rudolfa II., Marii Terezii či našeho prvního prezidenta na vlastní oči je zážitek.
Ke každé osobnosti je přiřazeno několik maket, které jsou pro ni charakteristické.
Děti si budou moci „na vlastní kůži” zkusit psát hlaholicí vlastní jméno, vyzkouší si, jaký je pocit držet v ruce repliky, ale i originál zbraní z husitského hnutí… Jak jste si již zvykli u našich výstav, máme připraveny i pracovní listy, lehčí pro mladší žáky, trošku složitější pro starší,“ uvádějí organizátoři výstavy. Více se dozvíte z naší video pozvánky.

 

Komentáře