Podle starosty Jana Konvalinky je vybudování kanalizace v Lazci na dobré cestě

PŘÍBRAM – V předvolebních slibech současného vedení města (hnutí ANO) byl slib o vybudování kanalizace v osadách Lazec a Kozičín. O této stavbě se mluví  již od roku 2007. Zatímco v Lazci by se časem lidé mohly dočkat, v Kozičíně tento volební slib mění ve zbožné přání, realizace by podle vedení města byla příliš drahá.

V první části by se vedla kanalizace jenom do Lazce. Problémem je, že připojení jedné domácnosti je v tomto případě extrémně drahé,“ přiblížil hlavní problém na lednovém zasedání zastupitelstva starosta Jan Konvalinka.

A jak se příprava realizace kanalizace do Lazce půl roku po tomto vyjádření pohnula?  „V tuto chvíli máme k dispozici prakticky všechny podklady k tomu, aby mohla být zahájena fáze projektování a přípravy veřejné zakázky. Jako nejbližší termín zahájení realizace kanalizace vidím 3. čtvrtletí r. 2021, případně začátek r. 2022″, uvedl na městském webu starosta Jan Konvalinka.

Jedná se o projekt velmi finančně náročný, na který žádáme dotaci. Nicméně vše je v tuto chvíli na dobré cestě. Věřím, že do konce roku 2022 bude buď kanalizace hotová nebo bude stavba v plném proudu“ dodal starosta Jan Konvalinka.

Problematice kanalizace Lazec-Kozičín jsme se věnovali  také v naší reportáži v lednu tohoto roku. 

Komentáře