Piráti jdou v Příbrami do voleb společně se Zelenými

PŘÍBRAM – Pro letošní komunální volby, které se budou konat 23. a 24. září, se příbramští Piráti spojili s místní organizací Strany zelených.

Hlavní programové body jsou dostupné bydlení, energetické úspory, kvalitní a moderní vzdělání, péče o zeleň a transparentní město. Lídrem kandidátky bude učitelka Simona Luftová, na druhém místě se ukáže student a provozovatel příbramského hudebního klubu Antonín Schejbal a na třetím dlouholetá členka místního sdružení Zelených a projektová manažerka Alena Smejkalová.

„Naše spolupráce vychází z jednoznačné shody na podobě Příbrami, ve které chceme žít.
Je čas na změnu. Chceme Příbrami vdechnout svěží vítr do plachet. Změnu nepřinesou staré známé tváře z minulých dekád, přinese ji jiný přístup k řízení města. Nejsme zatíženi minulostí, nemáme vazby na žádné místní vlivné podnikatele,“ říká lídryně kandidátky Simona Luftová.

„S místními Piráty souzníme v mnoha ohledech, osobně mě zvláště těší, že tradiční zelená témata, jako jsou péče o zeleň a veřejný prostor nebo reakce na klimatické změny, jsou i ze strany Pirátů vnímána jako klíčová,“ dodává Alena Smejkalová, trojka na kandidátce.

„Věřím, že spojení Pirátů a Zelených v našem městě dává smysl a může přispět k pozitivní změně, kterou se nám podařilo nastartovat ve vedení Středočeského kraje. Jsem rád, že jsem u toho mohl být a věřím, že se nám to povede i v Příbrami,“  míní současný zastupitel města a také Středočeského kraje Antonín Schejbal.

Komentáře