Výměna školy za polikliniku je pro město nepřijatelná

PŘÍBRAM – Nad výměnou polikliniky za domek pro Hornické muzeum stále visí otazník. Před časem se na zasedání městského zastupitelstva objevila informace, že město a kraj by si mohly mezi sebou vyměnit některé budovy. Konkrétně jde o budovu bývalé II. polikliniky, která patří Středočeskému kraji a má o ní zájem město a domek u vstupu do areálu Ševčinského dolu, který patří městu a má o něj zájem Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace Středočeského kraje.

Problém je v tom, že hodnota polikliniky je o dost vyšší, než cena domku. Radnice proto navrhla, že domek kraji převede a rozdíl v ceně za polikliniku doplatí, s tím ale nesouhlasí vedení Středočeského kraje. „Kraj po nás chce některou z budov, ve kterých sídlí některá ze středních škol, jejichž je zřizovatelem. Původně měli zájem o průmyslovku, to je pro nás zcela nepřijatelné, ale jsem s krajem ochotný jednat o jiných budovách,“ říká příbramský starosta Jan Konvalinka s tím, že u budovy bývalé II. polikliniky si navíc Středočeský kraj nechává k celé věci zpracovávat některé posudky a řeší nějaké majetkoprávní dispozice.

Podle místostarosty Zorky Brožíkové bude radnice usilovat o to, aby návrh Středočeský kraj projednal v původním návrhu, tedy směna polikliniky za domek v areálu Ševčinského dolu a doplatek rozdílu ceny. Domek, na fotografii níže je to ten malý žlutý domek u vchodu do Ševčinského dolu, by muzeum rádo využilo jako příruční depozitář, v současné době si žádá aspoň o jeho pronájem.

Ševčinský důl.

Podle některých informací v případě polikliniky ale Středočeský kraj uvažuje o tom, že by v ní byly lékařské ordinace a zároveň i byty pro jejich nájemce. V regionu dlouhodobě chybí například zubaři.

Komentáře