Petr Větrovský: Lepší parkování i větší podporu pro seniory a školství

PŘÍBRAM – V říjnu půjdeme po čtyřech letech opět volit vedení města. Oslovili jsme proto s několika otázkami lídry všech deseti stran a hnutí, které se budou ucházet o přízeň voličů v Příbrami. Postupně, jak nám budou do redakce přicházet, zveřejníme jejich odpovědi.

Tentokrát odpovídal Petr Větrovský, který povede kandidátku sociální demokracie.

Povedete kandidátku strany ČSSD v Příbrami, pojďte se krátce čtenářům představit?
33 let, podnikatel, sport, kultura, historie, motorismus.

Jak byste zhodnotil svoje působení v zastupitelstvu?
Myslím, že jsem patřil ke konstruktivní opozici. Nikdy jsem sám od sebe nikoho nenapadal. Vždy jsem se snažil najít konstruktivní řešení a kompromis. Mám radost, že se mi několikrát podařilo svůj návrh prosadit i u vládnoucí koalice. Ke svým kolegům jsem se choval slušně, pokud si sám někdo z nich nezačal, tak sem neútočil. Jsem rád, že i po 4 letech se mohu podívat všem do očí.

     

Jak vidíte budoucnost areálu Nový rybník a například zpoplatnění vstupného?
Nejsem proti, platit některé služby, jsem však proti, zpoplatnit samotný vstup. Myslím, že za ranní běhaní kolem vody, či sezení na lavičce, bychom vybírat od občanů peníze neměli. Za další služby jsem ochoten připustit určité zpoplatnění. Komfort a služby něco stoji. To respektuji.

Hodně se také diskutuje připravovaná rekonstrukce Aquaparku za částku kolem 300 milionů korun, jak se na to díváte?
Několikrát jsem se vyjádřil, že mi nevadí celková rekonstrukce v kompletním rozsahu, pokud úvěr nepřesáhne více než polovinu částky. Proto mi nevadí cena rekonstrukce, ale styl financovaní. Zatížit město úvěrem ve výši čtvrt miliardy nepovažuji za zodpovědné. V tom můj názor trvá.

    

Co vy osobně byste chtěl nejvíce v našem městě zlepšit či udělat, pokud byste se dostal do zastupitelstva?
Zaměřím se na zlepšení parkovaní v našem městě, protože to je aktuálně velký problém. Zlepšit bych chtěl také MHD a vice podporovat sport a kulturu. Dále prosadit větší podporu pro seniory a školství. Jak bychom toto vše řešili, odhalí náš volební program.

Komentáře