Pět srážek se zvěří za tři dny

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Škodu ve výši téměř dvě stě tisíc korun způsobila lesní zvěř, která vběhla do jízdní dráhy projíždějícím dopravním prostředkům. To vše jen za tři dny

„V rozmezí od 16. do 18. července, řešili dopravní policisté pět nehod se zvěří, šlo o střet se srnčí zvěří nebo s divokým prasetem. Většinou se havárie staly v nočních nebo brzkých ranních hodinách, a to na Březnicku, Milínsku, Dobříšsku a u Příbrami,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Letos už lesní zvěř zavinila skoro čtvrtinu dopravních nehod, ke kterým na Příbramsku došlo. Mnoho řidičů ale stále neví, jak vlastně reagovat při setkání se zvěří na komunikaci. Motoristé by měli být neustále obezřetní a věnovat se řízení. Nejlepším preventivním opatřením je nízká rychlost jízdy, vzniklá tím prostor pro reakci.

„Pokud řidič spatří zvěř včas, měl by sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, protože hrozí při přejetí do protisměru čelní náraz do protijedoucího automobilu nebo náraz do stromu u kraje silnice,“ připomíná hlavní zásady při možné střetu se zvěří na silnicích policejní mluvčí.

Komentáře