Oprava mostu v Husově nebo Milínské? Otázka pro příští rok

Milínská ulice.

PŘÍBRAM – Opravu Milínské ulice sliboval v Příbrami v září 2018 těsně před komunálními volbami tehdejší ministr dopravy Dan Ťok s tím, že do roka či do roka a půl by se mělo začít stavět.  Nicméně situace je jiná. V současné době v Milínské ulici město provádí opravy vodohospodářského majetku, což jedna z podmínek, které je před samotným zahájením rekonstrukce splnit.

Práce na vodohospodářském majetku města potrvají až do srpna letošního roku. Opravu a úpravu Milínské ulice, kde by se například měla měnit i podoba křižovatky s Průběžnou a Dlouhou ulicí bude provádět Ředitelství silnic a dálnic. Nicméně to má v Příbrami dlouhodobě v plánu i opravu mostu v Husově ulici, což je další významná dopravní tepna města. I tam je už původně mělo pracovat, ale vše zdržel a jednání se Správou železničních cest o výluce vlakových spojů.

U této stavby už ŘSD v polovině loňského roku předalo staveniště za účelem stavby firmě Raeder & Falge s.r.o, která zvítězila ve výběrovém řízení. „Předali jsme již také staveniště za účelem opravy mostu ev.č. 18-012, který v Husově ulici v Příbrami převádí silnici I/18 přes železniční trať. Zhotovitelem je společnost Raeder & Falge s.r.o., která ze tří uchazečů o zakázku předložila nejvýhodnější ekonomickou nabídku. Opravu se zavázala provést za 25,11 milionů korun bez DPH s dobou pro uvedení stavby do provozu 25 týdnů,“ prozradil loni v červenci Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Most přes trať v Husově ulici.

Z toho tedy vyplývá, že oprava Milínské ulice se nebude realizovat zřejmě v příštím roce. ŘSD si uvědomuje, že nelze uzavřít dvě významné dopravní tepny v Příbrami najednou. Koordinovat musíme také zmiňovanou opravu mostu na silnici I/18. Zřejmě však stejně jako v letošním roce nebude možné ani účelné realizovat současně opravu silnice v ulici Milínská a mostu na silnici I/18. V příštím roce tak zřejmě proběhne pouze jedna z nich,“ dodal Martin Buček.

S bývalým ministerem dopravy Danem Ťokem o Milínské ulici, při jeho návštěvě v Příbrami v září 2018:

Komentáře