Omezena jedna třída v MŠ Perníková chaloupka

Ilustrační foto

PŘÍBRAM  – Další mateřskou školou, která je kvůli Covid-19 od dnešního dne částečně uzavřena je MŠ Perníková chaloupka. Z rozhodnutí Krajské hygienické stanice došlo k uzavření jedné třídy – Kuřátek.

Informace hygienické stanice Příbram. Tato patření se týkají pouze dětí ze třídy (Kuřátek):

Obdrželi jsme dnes od vedení Mateřské školy Perníková chaloupka Příbram informaci o tom, že Vaše dítě bylo dne 09.10.2020, přítomno v Mateřské škole Perníková chaloupka, kde přišlo do kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19 a to v rámci provozu mateřské školy.

Na Vaše dítě se díky této skutečnosti vztahuje karanténa. Dle pravidel platných od 25.09.2020 bude trvat 10 dní od doby posledního kontaktu s nemocnou osobou, tj. do 19.10.2020.  Do výše uvedeného data  je třeba, aby se Vaše dítě zdrželo jakéhokoli kontaktu s cizími osobami a nenavštěvovalo školské zařízení!!!!! Karanténní opatření se vztahují pouze na Vašeho potomka. Rodina by měla dle vlastního zvážení zavést patřičná opatření.

V rozmezí od 5. do 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, tzn. od 14.10.2020, nejpozději však do 10. dne, tzn. do 19.10.2020, je potřeba, aby Vaše dítě absolvovalo RT-PCR test. V případě negativního výsledku RT-PCR testu a absence klinických příznaků onemocnění COVID-19 se karanténní opatření po 10 dnech ukončí dne 19.10.2020

V případě, že se nepodaří provést RT-PCR test v průběhu 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, karanténní opatření bezpříznakových osob se ukončí bez provedení testu za 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou tzn. 23.10. 2020.

Vyberte si jakékoli odběrové místo, seznam odběrových míst je na stránkách www.mzcr.cz. Odběrové místo v Příbrami je umístěno v areálu bývalé nemocnice ZÚNZ na Zdaboři (pavilon H), na odběr je třeba se objednat předem přes formulář na stránkách www.nemocnicepribram.cz. Do školského zařízení může Vaše dítě nastoupit až po obdržení negativního výsledku nebo po uplynutí 14 denní lhůty a zároveň bezpříznakového průběhu.

Zkontaktujte, prosím ošetřujícího lékaře Vašeho dítěte, který Vám vystaví žádanku na test a také doklad o ošetřování člena rodiny. Jako podklad k vydání příslušných dokumentů můžete použít i tento e-mail.

Další praktické informace naleznete zde:

http://khsstc.cz/dokumenty/prakticke-informace—co-nasleduje-jste-li-pozitivni–nebo-kontakt-pozitivniho-pacienta-5834_5834_161_1.html

Infolinka: 314 000 405

Komentáře