O víkendu zaháji provoz turistická linka do Brd

Turistická linka do Brd foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Vedení města oznámilo, že i letos bude v provozu turistická linka, která bude sloužit turistům a cyklistům při jejich cestách do Brd. Turistická linka MHD s označením 5B bude jezdit o víkendech a svátcích od soboty 17. června do neděle 10. září.

Spoj umožní návštěvníkům dostat se na samý okraj Brd a přiblížit se tak k nástupním místům do této oblíbené turistické oblasti. „Stejně jako v minulém roce budou vypravovány čtyři spoje dopolední a čtyři spoje odpolední. Jízdné bude odpovídat běžnému tarifu MHD Příbram a přeprava kol bude zdarma,“ připomněl příbramský starosta Jan Konvalinka.

První spoj linky 5B vyjede na svou trasu v sobotu 17. června v 8:05 hodin ze Svaté Hory. Spoj umožňuje například lepší spojení pro cyklisty, kteří vyráží za krásami Brd a pojme až 10 jízdních kol. Jednou z novinek letošního roku je obsluha zastávky „Příbram, Orlov, kaplička“, která se nově přidává na trasu.

Turistická linka představuje významnou výhodu pro turisty a cyklisty, kteří chtějí prozkoumat krásy Brd a využít veřejnou dopravu pro své výlety. Město věří, že tato služba přiláká ještě více návštěvníků do regionu a přispěje k rozvoji turismu v okolí.

Komentáře