Policie hledá podezřelého z loupeže ve Fibichově ulici

PŘÍBRAM – Příbramským policistům se stále nedaří dopadnout muže podezřelého z loupeže, k níž došlo 29. ledna v podvečer na autobusové zastávce ve Fibichově ulici v Příbrami II. Proto se nyní obrací s žádostí o pomoc na veřejnost.

K loupeži mělo dojít pravděpodobně tak, že neznámý muž oslovil devětapadesátiletého muže na uvedené autobusové zastávce s tím, zda si spolu nedají alkohol. „Oba, aniž by se znali, společně asi hodinu popíjeli, povídali si a poté z ničeho nic neznámý muž poškozeného napadl uzavřenou dlaní do oblasti hlavy a přinutil jej k vydání mobilního telefonu. Posléze, co se muž po napadení zmocnil telefonu, nastoupil do autobusu, který v tu chvíli přijel a odjel směrem na Hořovice,“ uvádí policie na svých webových stránkách.

Dalším šetřením kriminalisté zjistili, že by se podezřelý mohl pohybovat jak po středních Čechách, konkrétně na Příbramsku, tak i po Plzeňsku, nicméně nejsou vyloučeny ani jiné kraje.

Policie se proto se v této souvislosti obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po dosud neztotožněném muži. Pokud ho poznáváte nebo máte k jeho osobě či pohybu jakékoliv poznatky, kontaktujte nás, prosím, na telefonním čísle 731 819 330 nebo na tísňové lince 158.

Komisař služby kriminální policie zahájil ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na dva roky až deset let.

Pokud tedy poznáváte muže na videu, obraťte se na policii, která za veškeré informace, které by nám pomohly s dopadením muže, předem děkuje.

video: Polcie ČR

 

Komentáře