Hradbami bude dunět Souboj kapel. Registrace končí za dva dny

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – V sále restaurace Na Hradbách se v sobotu 17. června uskuteční první Souboj kapel. Jde o soutěž amatérských hudebních kapel, kdy vítěze čekají zajímavé ceny. Akce si klade za cíl představit veřejnosti zajímavé kapely nejen z Příbramska, ale z celé ČR. Soutěž pořádají Sound Of Vitart, Ayakamon TV a spolek Muzika Příbram. 

O Příbrami se občas v nadsázce říká, že v ní je 20 muzikantů, kteří hrají v 50 kapelách. Nicméně ať už to tak je nebo není, hudbě se tu poměrně daří. Z hudebních skupin, jimž se podařilo úspěšně překročit hranice regionu jmenujme například E!E, Špejbl’s Helprs, Bon Pari či The.Switch.  Nyní prostřednictvím Souboje kapel dostávají šanci představit svůj um a repertoár i mladší uskupení.

Zatím se přihlásily čtyři kapely. 1VISH jsou z Příbrami a na scéně působí teprve od začátku loňského roku, ale za tu dobu stačili odehrát hned několik koncertů a vypustit videoklip k singlům Time To Love a Turn You On. Zaměřují se na vlastní tvorbu, přičemž na koncertech playlist doplňují několika covery. Dalším účastníkem je také příbramsko-pražská kapela Skalpel, což je uskupení okolo kytaristy Štěpána Kříže, známého z působení ve skupině AnnAnnA’s a někdejšího kytaristy skupiny Škwor Leo Holana. I třetí přihlášená formce je z Příbrami, a to kapela Tačud a spol., která má například na YouTube už poměrně velkou fanouškovskou základnu a natočila už také několik klipů. Čtveřici zatím uzavírá kapela Nechápadla, kteří pochází až z Chrudimi.

Pokud se k nim ale ještě nějaká formace chtěla přidat, tak má možnost na: soubojkapelpribram@gmail.com do 15. června. Na vítěze čeká jednak natočení profesionálního videoklipu a také písničku v profesionálním hudebním studiu.

První hudební klání se uskuteční v sále restaurace Na Hradbách v Plzeňské ulici v sobotu 17. června od 17 hodin. „Zveme samozřejmě i širokou veřejnost se zájmem o hudební dění, vstupné je, podle mě, příznivých 150 korun a určitě to bude stát za to,“ říká za pořadatele Vít Tůma z nahrávacího studia Sound Of Vitart.

 

Komentáře