Nemocnice v Příbrami otevírá novou porodnici

PŘÍBRAM – Prostory nové porodnice představí veřejnosti ve čtvrtek příbramská nemocnice. K nahlédnutí bude například i operační sál pro císařské řezy, kam se běžně nikdo kromě lékařského personálu a pacientek nepodívá.

Návštěvníky novým oddělením provedou sestřičky a porodní asistentky od 16 do 18 hodin. Kromě modernizované lékařské techniky a lepšího zázemí pro personál se výrazně zlepší i komfort pacientek. Kapacita poporodního oddělení se rozšíří o 10 lůžek. Na těchto pokojích bude možný i pobyt otce.  

„Podle mne je základem hezkého porodu oboustranná důvěra, komunikace a respekt. Na nás je zhodnocení rizik a ohrožení jak pro matku, tak pro dítě a pokud to stav umožní, dáváme prostor pro naplnění předporodních představ a přání,“ říká primář Gynekologicko – porodnického oddělení MUDr. Petr Chudáček.  

Prostory nové porodnice se nacházejí ve 3. a 4. patře pavilonu D4 v Oblastní nemocnici v Příbrami a pro veřejnost budou otevřeny ve čtvrtek 20. července od 16 do 18 hodin. Bližší informace budou k dispozici na hlavní recepci nemocnice v pavilonu C. 

Komentáře