Nemocnice má 22 nových monitorů dechu pro novorozence

PŘÍBRAM – Dvaadvacet nových monitorů dechu pro novorozenecké oddělení získala příbramská nemocnice v pondělí 13. září od Miloslavy Stibůrkové regionální manažerky pro Čechy z Nadace Křižovatka. Tyto přístroje pomáhají v prevenci Syndromu náhlého úmrtí kojence.

Monitory dechu pořizuje příbramská nemocnice především kvůli zvýšení bezpečnosti novorozenců. „Děkuji, že nám Nadace Křižovatka vyšla vstříc, protože naše novorozenecké oddělení se prodloužilo a sestřičky to mají někdy k těm dětem opravdu daleko,“ řekl při předání primář dětského oddělení Pavel Marček. Ovšem dodal, že na druhou stranu pořízení takového množství přístrojů může v některých matkách budit mylnou představu, že Syndrom náhlého úmrtí kojence je všudypřítomný. „Technika je dobrá věc, ale musíme také trochu spoléhat na selský rozum,“ dodal.

Přístroje vydrží nemocnici dva roky. Pak je potřeba je buď znovu homologovat nebo pořídit nové. Samotný přístroj vyjde na částku okolo 2000 korun a jeho revize na další případný provoz vyjde na dalších 1500 korun. Tudíž se revize finačně nevyplácí. Na konec životnosti upozorňuje čip. Na touto neekologičností se pozastavila jak Miroslava Stibůrková, tak Pavel Mareček. „Přijde mi to jako škoda, po dvou letech to vyhodit, když by to mohlo fungovat dál. Na druhou stranu, ale pokud to ale zachrání jeden život, tak to má smysl,“ řekl primář dětského oddělení příbramské nemocnice.

Komentáře