Na začátku října se bude diskutovat o budoucnosti školství v Příbrami

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Město jako zřizovatel základních škol připravuje na 8. října panelovou diskuzi na téma budoucnosti školství. Zúčastní se jí ředitelé příbramských základních škol, ředitelé všech středních škol, vedení města a středočeský radní pro oblast školství Milan Vácha společně s hejtmankou Petrou Peckovou.

„U základních škol máme také některé problémy, které řešíme, protože od 1. září 2023 se mění rámcový vzdělávací program z iniciativy ministerstva a školy se tomu musí přizpůsobit, kdy jednou z podmínek je, aby školy měly učebnu či prostředí pro specializovanou výuku technických oborů jako jsou robotika, informatika a další,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková, jenž má školství v Příbrami na starost.

Vedení města si uvědomuje, že kapacity základních škol ve staré Příbrami jsou v současné chvíli nedostačující, tak hledá možnosti, jak v tomto směru školám vyhovět. Jednotliví ředitelé si připravují projekty, které by pak předkládaly do výzvy IROP pro roky 2021 až 2027. „Například v případě ZŠ Jiráskovy sady chceme připravit projektovou dokumentaci na úpravu půdních prostor na tyto požadované specializované učebny, které ale nerozšíří kapacitu školy a ZŠ pod Svatou Horou zase bude moci využít pro tyto učebny prostory po Gymnáziu pod Svatou Horou, které bude v následujících letech sloučené s Gymnáziem Legionářů, tak jak rozhodlo krajské zastupitelstvo,“ přiblížila některé kroky v této oblasti Brožíková.

Komentáře