Parkování v Příbrami mají pomoci zlepšit tři až čtyři parkovací domy

Radnice uvažuje o stavbě parkovacího domu v Milínské ulici na místě parkoviště.

PŘÍBRAM – Nerudovskou otázku „kam s ním?“ řeší dnes a denně téměř všichni řidiči v mnoha městech i obcích v celé republice a Příbram není výjimkou. Bohužel míst na nová parkoviště už moc nezbylo a tak se jako jedním z řešení jeví stavba parkovacího domu. Ostatně o té se v Příbrami mluví už od roku 2008. Ovšem jeden dům problém nevyřeší a tak radnice vytipovala další lokality, kde by tyto stavby měly stát.

„V tuto chvíli se připravují podklady pro projektování parkovacího domu jak v Milínské ulici tak v ulici Pod Čertovým pahorkem, ale to je zatím ve fázi zjišťovací, protože jsme zjistili, že tam jsou položené inženýrské sítě a zjišťujeme jak nákladné by bylo jejich přeložení a zároveň je stále živá i myšlenka parkovacího domu na Rynečku,“ prozradil záměry města starosta Jan Konvalinka s tím, že parkovací domy jsou jednou z budoucností parkování obecně.

Příbramský Ryneček.

Na Rynečku se totiž městu konečně podařilo vykoupit podle slov starosty všechny pozemky pod parkovištěm pod Průběžnou ulicí, na kterém by měl parkovací dům stát. „Ještě to ale půjde na jedná zastupitelstva,“ doplnila místostarostka Zorka Brožíková. Ta měla jednání o výkupu pozemků v této lokalitě na starost.

Podle vedení města je Příbram asi nejdál v projektu stavby parkovacího domu na autobusovém nádraží. „Tam se připravuje zadání v režimu design & build, což znamená dokonči projektovou dokumentaci a dostav. Tam si myslím, že už v příštím roce můžeme vyhlašovat veřejnou zakázku,“ vysvětlil příbramský starosta.   A dodal: „Zároveň, jak známo, tam probíhá soudní spor mezi městem a projekční kanceláří, která projektovala ty první stupně projektové dokumentace, ale tento spor ještě není u konce, takže se k tomu zatím dál nebudu vyjadřovat.“

Radnice chce postavit parkovací dům vedle tzv. bývalého Domu hrůzy

Nicméně na otázku, zda město může v tomto případě stavět nezávisle na průběhu soudního řízení, odpověděl starosta kladně. „Ano, jsou to naprosto nesouvisející fenomény, soudní spor a příprava veřejné zakázky. Nemá to na sebe vzájemně vliv,“ dodal Jan Konvalinka.

Komentáře