Na přelomu ledna a února začne stavba léta slibovaného parkovacího domu na autobusovém nádraží

Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Po letech slibů a dohadů by se letos konečně měla realizovat stavba parkovacího domu, od nějž si vedení města slibuje zlepšení parkování v centru města. Stát bude ve spodní části autobusového nádraží a postaví ho firma Metrostav.

Od 30. ledna nebude možné už v této části autobusového nádraží parkovat. Týká se to 65 míst ve spodní části. V parkovacím domě bude na pěti podlažích včetně střechy celkem 176 míst a dalších 41 míst bude zachováno na stávajícím parkovišti. Počítáno je také s 99 místy pro kola. Stěny parkovacího domu budou ozeleněny popínavými rostlinami – na jihovýchodní fasádě v plné ploše, u ostatních stran v pásech kolem nosné konstrukce. „V parkovacím domě bude na pěti podlažích včetně střechy celkem 176 míst a dalších 41 míst bude zachováno na venkovním parkovišti. Počítá se také s 99 místy pro kola. Stěny parkovacího domu budou ozeleněny popínavými rostlinami – na jihovýchodní fasádě v plné ploše, u ostatních stran v pásech kolem nosné konstrukce,“ říká starosta Jan Konvalinka. 

Zakázku vyhrála firma Metrostav za částku 103 804 835 Kč včetně DPH a musela celý projekt v režimu „Design and Build“ dokončit, neboť s původním projektantem vede město stále soudní spor.

Kolik bude stát samotné parkování v tomto parkovacím domě bude ještě vedení města řešit ve spolupráci s dopravní komisí. Cílem je nastavit výši poplatku tak, aby toto parkování bylo výhodné jak pro rezidenty, tak pro zaměstnance okolních firem i ty, kteří dále za prací jezdí hromadnou dopravou, a v neposlední řadě pro návštěvníky města.

Stavba by měla být hotova začátkem příštího roku. Je ovšem jasné, že jeden parkovací dům problémy s parkováním v Příbrami nevyřeší a tak je v plánu stavba dalších parkovacích domů. Mluví se například o lokalitě parkoviště v Dlouhé ulici, na Rynečku či na sídlišti.

 

Komentáře