Na bazén podaly nabídku dvě firmy

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Situace okolo léta slibované opravy příbramského městského bazénu se konečně posunula. Na posledním zasedání zastupitelstva v tomto volebním období oznámil starosta Jan Konvalinka, že nabídky podaly dvě firmy.

Samotné otevírání obálek ale tak trochu připomínalo samotné martýrium okolo celé rekonstrukce, neboť termín otevírání obálek byl několikrát posunut, až se ustálil na datu 2. září. „Důvodem opětovných odkladů bylo podle radnice velké množství dotazů ze strany firem, které jevily o případnou zakázku zájem. Těchto dotazů nám celkem přišlo okolo 160. Ptají na různá smluvní nastavení nebo například technická řešení, projektové nuance a podobně. My se na ně snažíme komplexně odpovědět, tak aby se už na ně nemuseli znovu doptávat, ale s tím je bohužel spojený i fakt, že termín pro podání nabídek se odsouvá,“ vysvětloval několikanásobný odklad termínu starosta Jan Konvalinka.

K samotnému otevírání došlo 2. září a nabídku podaly dvě firmy, byť vedení města původně mluvilo o čtyřech firmách, které jevily o tento projekt větší zájem. „V současné době obě nabídky posuzujeme,“ dodal k informaci o otevírání obálek Konvalinka.

Nicméně především opoziční strany se k celému projektu v jeho současné podobě i vzhledem k růstu cen v oblasti stavebnictví či velkému nárůstu cen energií, staví opatrně a je možné, že po komunálních volbách ještě dojde ke změnám.

Komentáře