Město zítra otevře obálky s nabídkami na dokončení Junioru

Junior club.

PŘÍBRAM – Lapálie jménem Junior klub, kterou svému nástupci v podobě „danajského daru“ zanechal bývalý starosta Jindřich Vařeka, se snad pomalu blíží ke konci. Zítra se totiž mají otevírat obálky s nabídkami na jeho dokončení. Po třech letech se snad dočkáme rozuzlení tohoto „nekonečného příběhu“.

Do třetího kola výběrového řízení se podle našich informací přihlásily dvě firmy. „V pátek 11. října se sejde vyběrová komise, která bude vybírat firmu na dokončení rekonstrukce Junior klubu. Máme velkou naději, že vše nakonec dobře dopadne a podaří se nám vysoutěžit za slušnou cenu,“ uvedl ve středu na tiskové konferenci města starosta Jan Konvalinka.

Jedná se už o třetí pokus najít někoho, kdo projekt dokončí. Do prvního kola výběrového řízení na zakázku malého rozsahu „Dokončení stavebních úprav a přístavby Junior klubu“ se nikdo nepřihlásil. Ve druhém kole bylo osloveno deset firem, přičemž nabídku ve lhůtě předložila pouze jedna. „Tato nabídka o jeden a půl milionu korun přesahovala předpokládanou hodnotu zakázky. Z tohoto důvodu rada města rozhodla o vyhlášení třetího kola výběrového řízení, ve kterém potencionálním firmám prodlužujeme termín realizace,“ uvedl k důvodům zrušení a novému vypsání výběrového řízení Jan Konvalinka. Největší překážkou pro zájemce o dokončení zmiňované zakázky je převzetí odpovědnosti za možné závady po původní firmě. Projekt původně vyhrála firma SPO Příbram, se kterou ale město kvůli neshodám loni v listopadu ukončilo spolupráci.

Současný starosta je proti svému předchůdci výrazně opatrnější ve výrocích, kdy bude rekonstrukce klubu dokončená. Podle Konvalinky se ale rozhodně letos dokončení stavebních prací v Junior klubu nestihne. „To je absolutně nereálné, zahájení prací předpokládám v předjaří příštího roku s tím, že chceme mít Junior na sezónu otevřený,“ dodal Jan Konvalinka.

Zatím stále také platí, že by provoz klubu měly zajišťovat Sportovní zařízení města Příbram a kulturní náplň nové zřízené městské kulturní centrum.

Komentáře