Malý Příbraman Kristián Šimek je mistrem ČR v tenise

Kristián Šimek.

PŘÍBRAM – Řady úspěšných sportovců pocházejících z Příbrami jako jsou plavkyně Lucie Leišová, bojovnice v MMA Lucie Pudilová, dálkový plavec Rostislav Vítek, či bývalý fotbalista Tomáš Janů nebo bývalý hokejista Drahomír Kadlec a dalších rozšířil v těchto dnech teprve devítiletý Kristián Šimek, který se stal mistrem ČR v tenise.

Nyní Kristián získal pohár z Mistrovství České Republiky, které se konalo 22. září, ale to není jeho jediný úspěch. Za dobu, co se tenisu věnuje už je držitelem úctyhodných 77 pohárů. „Počítám si je a mám je všechny v pokojíčku, chtěl bych tuto sezónu ještě vyhrát tři turnaje, aby jich bylo osmdesát. Poháry jsem získal za loňský rok, nejvíce však za letošní sezónu,“ prozrazuje své plány malý Kristián.

Tenisu se věnuje od svých pěti let, kdy začal hrál v klubu TK Roja Příbram pod vedením Romana Chmelíka. „Trénoval jsem dvakrát týdně jednu hodinu, ale teď už trénuji každý den,“ říká Kristián. V současné době ale už trénuje v nedaleké Březnici, kde ho k tenisovým úspěchům vede mimo jiné i Jiří Veselý, otec známého tenisty Jiřího Veselého, který patří mezi 100 nejlepších hráčů na světě. Kristián i Jiří Veselý mladší se společně setkají v sobotu odpoledne v Petrovicích u Sedlčan, kde v rámci tenisových exhibic zahájí od 14 hodin provoz nové místní sportovní haly.

Ostatně není divu, že Jiří Veselý je i jeho tenisovým vzorem. „Známe se osobně a fandím mu. Samozřejmě pak také Rafael Nadal a Roger Federer a další,“ dodává na závěr novopečený mistr republiky.

Komentáře