Město vybralo firmy na opravu lávek Na Flusárně, u Čekalíkovského rybníku a na Rynečku

Lávka přes Příbramský potok na Flusárně. Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Uzavření několika lávek přes Příbramský potok komplikuje cestu pěším například ze sídliště do historického centra města. O špatném stavu příbramských lávek a mostů se ví od roku 2018. Nyní by se opravy měly dočkat všechny tři uzavřené lávky i lávka za Koloniálem na Rynečku.

Město hledalo firmu pro opravu lávky Na Flusárně, u Čekalíkovského rybníku a na Rynečku v jednom výběrovém řízení. Nicméně vyšlo to až podruhé. První výběrové řízení rada města zrušila. Nyní rada na svém zasedání 21. srpna vybrala firmu Hobst a.s. z Újezdu nad Lesy pro opravu lávky Na Flusárně a u Čekalíkovského rybníku. Lávku za Koloniálem na Rynečku pak opraví společnost Invessales, spol. s r.o. Tato lávka je od podzimu 2019 v provizorním stavu. Na jaře 2020 měla být nahrazena novou, ale kvůli covidu k této realizaci nedošlo.

Před časem už bylo rozhodnuto také o opravě uzavřené lávky ve Špitálské ulici. „Lávku ve Špitálské už máme vysoutěženou, opravovat ji bude firma Strabag a práce začnou bez odkladu,“ řekl místostarosta Vladimír Karpíšek.

Pracovat by se také mělo na opravě příbramských mostů. Město už má vybraného dodavatele na opravu mostu přes Litavku v ulici Pod Kovárnami na Březových Horách. Opravu bude provádět také firma Strabag a podle příslibu Vladimíra Karpíška by práce měly začít bez odkladu.

V minulém volebním období se také hodně mluvilo o velmi špatném stavu mostu přes Příbramský potok na Rynečku. „Ten máme v plánu investic na příští rok, nicméně samotná realizace závisí na přeložce sítí elektřiny a plynu. Proto je možné, že realizace proběhne až v roce 2025, záleží na majiteli sítí, jakmile bude připraven, ihned začneme,“ dodal závěrem místostarosta Karpíšek.

 

Komentáře