V sobotu se do Příbrami vrátí festival svobodné hudby VyOsení

PŘÍBRAM – Po roce se v sobotu 2. září do Příbrami vrátí festival svobodné hudby VyOsení. Akce se uskuteční stejně jako minulý rok, v altánku u Hořejší Obory. Hlavním cílem festivalu je vymezit se proti současné podobě autorského zákona a praktikám OSA.

Program začne v 16:00 a návštěvníci se mohou těšit na letošního vítěze soutěže TheMag Wrap s přezdívkou Hyny the Kid (Rap), oblíbenou příbramskou kapelu Russian Sleep Experiment (Blues rock) nebo předního českého dnb DJe a producenta Magentu  v doprovodu MC Rooka. Na akci zazní i Anarcho-Reggaepunk v podání zpěváka vystupující pod pseudonymem Duck nebo nově vzniklé příbramské uskupení Screaming Eyes. Součástí bude také čtení poezie od torza pražského studentského uskupení Poezie vole.

„VyOsení je pro mě srdcová záležitost. Dáváme si za úkol ukázat na ty původní ideály pirátského hnutí. Minulý rok se nadmíru vydařil a na festivalu se protočilo přes 400 lidí. Věřím, že i díky nabitému line-upu se akce vydaří i tento rok,“ říká organizátor a člen místního sdružení Pirátů Tony Schejbal.

Komentáře