Město se dohodlo s vlastníkem domu v Jiráskových sadech na obnově veřejných toalet

Veřejné toalety v Jiráskových sadech.

PŘÍBRAM – S veřejnými toaletami je v Příbrami už delší dobu problém. V podstatě jde o to, že pokud si potřebujete odskočit, tak jste odkázáni na toalety nejbližší restaurace, kde vám ale nemusí vyhovět, nebo na poněkud partyzánské řešení „v nejbližším křoví“, to pak ale hrozí, že o odkup tohoto křoví požádá majitel nejbližší nemovitosti, aby si tam lidé nechodili ulevovat, viz. nedávný případ z náměstí Hynka Kličky anebo prostě vydržet.

Nicméně situace by se měla zlepšit. Město zahájilo stavbu nových veřejných toalet na Dvořákově nábřeží u Hořejší Obory a vede také, podle slov vedení města, úspěšná jednání s majitelem budovy v Jiráskových sadech, kde se také nacházejí veřejné toalety. „V Jiráskových sadech se nám podařilo s vlastníkem budovy dospět k dohodě v tom smyslu, že vlastník je ochotný ty toalety opravit a provozovat je dle potřeb města. Samozřejmě by za to chtěl nějakou platbu, ale nám to dává smysl,“ prozradil příbramský starosta Jan Konvalinka s tím, že k opravě by mělo dojít v dohledné době. Vlastník objektu navíc má zájem o pronájem části parkovací plochy u prodejny Flop, takže je podle radnice možné, že se nakonec obě strany dohodnout tak, že toalety budou v provozu právě za tento pronájem.

Veřejnost ale také upozorňuje na to, že v provozu nejsou veřejné toalety u průchodu na náměstí 17. listopadu. „Tyto toalety by měly být v provozu,“ uvedl místostarosta Miroslav Peterka, nicméně podle svých slov celou věc prověří a případně podnikne potřebné kroky, aby toto veřejné WC bylo v provozu.

Komentáře