Město hledá nájemce pro bývalou prodejnu obuvi v Pražské ulici

PŘÍBRAM – Bývalá prodejna obuvi na rohu Pražské a Pivovarské ulice zeje už několik let prázdnotou. Městu, kterému celý dům patří, se stále nedaří najít nájemce těchto prostor. Důvodů, proč tomu tak je, je několik.

Především nevýhodou je poměrně vysoký nájem, který město požaduje. Jde totiž o rozsáhlý prostor okolo 1000 metrů čtverečných. „Stanovené metrové nájemné vychází ze znaleckého posudku, podle nějž se jedná o cenu v místě a čase obvyklou, ovšem potencionálním zájemcům se zdá příliš vysoké,“ přiznal příbramský starosta Jan Konvalinka. 

V poslední době si prostory prohlédli zástupci jedné bankovní společnosti, podle kterých ale nebyly pro jejich účely dostatečně vhodné. „Přestože bývalou prodejnu obuvi v Pražské ulici neustále nabízíme prostřednictvím inzerátů, bohužel o něj neevidujeme žádný zásadní zájem,“ dodal Konvalinka.

Radnice proto uvažuje o několika možnostech, jak situaci řešit. „Jednou z nich je samozřejmě snížení nájmu, tak aby pro potencionální uchazeče bylo toto místo atraktivnější a druhou variantou je rozdělení toho poměrně velkého prostoru na několik menších prodejen, které by se pronajímaly samostatně,“ prozradil příbramský starosta  a dodal, že ve hře je i varianta, že by si prostor po obuvi pronajal jeden zájemce, který by prodejnu stavebními úpravami rozdělil na své náklady na menší prostory a ty by pak dál pronajímal dalším subjektům.

Nájemce se pokouší hledat i Spolek Pražské ulice, který sdružuje podnikatele na této někdejší obchodní tepně města. „Zkoušeli jsme oslovit některé prodejce obuvi s tím, že taková prodejna už tady byla. Jednali jsme s firmami Deichmann, Reno nebo Baťa, ale neúspěšně,“ sdělil předseda spolku Marek Školoud. Podle něj ale většinou jednání ztroskotala například na tom, že by se podle oslovených firem prodejna špatně zásobovala, jelikož je v areálu pěší zóny.

Komentáře