Komenského náměstí čeká celková oprava

Komenského náměstí v Příbrami.

PŘÍBRAM – Komenského náměstí centru města by se v příštím roce mělo dočkat celkové opravy. V současné době se pracuje na projektové dokumentaci.

„Na celkové opravě Komenského náměstí se pracuje. Dojde k výměně kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení a měnit se budou kompletní povrchy chodníků a silnice. V současné době se zpracovává projektová dokumentace, do konce roku by mělo proběhnout výběrové řízení a samotná realizace bude v příštím roce,“ řekla tisková mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

Město by rádo na opravu náměstí získalo dotaci. Ta by v případě úspěchu mohla tvořit 50 % celkových nákladů. „Rekonstruovat Konemského náměstí budeme ale i v případě, že ji nezískáme,“ ujišťuje veřejnost místostarosta Martin Buršík.

Uvedl také, že se uvažuje nad možností přidat jeden vchod v horní části dětského hřiště, aby maminky s dětmi například ze Smetanovy nebo Jungmannovy ulice nemusely celou jeho plochu obcházet k současným vchodům, které jsou v půlce plochy Komenského náměstí. Toto i další otázky se podle místostarosty řeší právě v přípravě projektové dokumentace.

Komentáře