Město chce v květnu začít pořádat Bleší trhy

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Bleší trhy přijdou vhod každému, kdo se chce zbavit nepotřebných věcí a zároveň najít nový domov pro předměty, které už u nás doma nemají své místo. V Příbrami se taková akce uskuteční 23. května na náměstí T. G. Masaryka.

Při jarním úklidu najde každý z nás mnoho věcí, které by bylo líto vyhodit. A právě ty se mohou stát sortimentem na bleších trzích, které se budou konat od 14 do 17 hodin. Tato akce není v Příbrami novinkou, avšak nově se do pořádání bleších trhů pustil příbramský živnostenský úřad.

„Myšlenka bleších trhů se mi velmi líbí, každý z nás má doma věci, kterých se chce slušným způsobem zbavit, a většina z nás si zase se zájmem prohlédne zboží, které by se hodilo mít doma. Na blešáku bude možné prodávat klasický, běžný sortiment tohoto druhu trhů, tedy různé použité věcičky,“ říká o pořádání bleších trhů starosta Jan Konvalinka.

Na bleší trhy se může přihlásit kdokoliv, kdo chce prodat své věci. Nemusíte se nikam registrovat, stačí přijít s prodejním zbožím na náměstí T. G. Masaryka v den konání trhů. Za prodejní místo si každý prodejce zaplatí poplatek 20 Kč za každý metr čtvereční. Stánky nebudou připraveny, prodejci si tak své prodejní místo zajistí sám, například stolečky, přepravky či deky.

Bleší trhy jsou ideální příležitostí, jak najít nový domov pro nepotřebné věci a zároveň získat nějaké peníze. Pokud se akce osvědčí, bude možné ji pořádat i v budoucnu.

Komentáře