Martin Buršík: Lidé starší 70 let by mohli jezdit MHD s menší byrokracií

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Lidé starší 70 let by mohli mít o něco snaží cestování v příbramské MHD. Ulehčení ohledně doložení věku pro ně zvažuje místostarosta Martin Buršík.

Nyní mohou v Příbrami v městské hromadné dopravě (MHD) cestovat i lidé starší 70 let zdarma. Musí si ale každoročně v městském úřadu vyzvednout kupón, ovšem někteří na to zapomenou a pak jim to komplikuje cestování. „Stalo se mi, že jsem si zapomněla kupon pro další rok vyzvednout a v autobuse mi nebyla nic platná ani občanka, kde mám jak adresu bydliště, tak rok narození, takže se snadno dá dokázat, že bydlím v Příbrami je mi více než 70 let,“ říká paní Míla, která tak musela za jízdu zaplatit a později si pro kupon na městský úřad dojít.

Nicméně jde o poněkud zbytečnou byrokracii. Nosíme s sebou celou řadu dokladů (občanský průkaz, řidičský průkaz a další) a mnohdy přesto nestačí k doložení potřených údajů. Na to je nutné mít ono „potřebné“ lejstro té které organizace či úřadu… Bohužel i tohle je realita po 20 letech v 21. století…

Toho si je vědom i místostarosta Martin Buršík a chtěl by aspoň cestujícím nad 70 let trochu ulevit. „Je pravdou, že chodit si každý rok pro kupon na úřad je pro lidi starší 70 let často komplikací. Já jsem pro každé zjednodušování takovýchto věcí. Tohle proberou s vedoucím odboru silničního hospodářství a pro seniory je důležité, aby s cestováním měli co nejméně komplikací,“ ujišťuje cestující nad 70 let místostarosta Martin Buršík.

Komentáře