Lidé jezdí do Brd na falešné povolenky

PŘÍBRAM – Tento měsíc policisté z obvodního oddělení Příbram-venkov, do jejichž působnosti patří Chráněná krajinná oblast Brdy, odhalili během měsíce dubna dvě falešná povolení k vjezdu.

Prvního hříšníka načapali v sobotu 8. dubna v dopoledních hodinách, kdy spatřili při hlídkové činnosti na travnatém porostu u studánky zaparkované vozidlo značky Hummer, které mělo za čelním sklem povolení k vjezdu. „Doklad byl ale zmenšený a na první pohled neodpovídal originálu, což se také následně potvrdilo. Dané společnosti, ani pro vůz pod uvedenou registrační značkou žádné povolení nikdy uděleno nebylo,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Podruhé si s falešným povolením vyrazila do Brd osmapadesátiletá žena na velikonoční pondělí. Přitom jí ale potkala policejní hlídka a ta se rozhodla osobní vůz zkontrolovat. „Řidička ale zrychlila a začala ujíždět, nereagovala ani na výzvy k zatavení. Asi po jednom kilometru se ale policistům podařilo auto předjet a zastavit,“ řekl por. Monika Schindlová. Žena pak při kontrole předložila kromě dokladů i povolení k vjezdu. „Mělo však jinou barvu a i v dalších ohledech se neshodovalo s originálním dokladem. Jak se ukázalo, jednalo se také o falsifikát. Příslušníci policie budou věc oznamovat jako přestupkové jednání ke správnímu orgánu,“ dodala policejní mluvčí.

Komentáře