Květen patří v Příbrami cyklistice

Cyklisté. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Květen v Příbrami opět patří výzvě Do práce na kole, pěšky nebo poklusem. Po dubnové výzvě 10 000 kroků se město připojilo k této iniciativě, jejímž cílem je motivovat obyvatele k přehodnocení svých dopravních návyků s ohledem na zdraví a životní prostředí. Na stránkách dopracenakole.cz se mohou zájemci zaregistrovat až do 7. května.

Město Příbram připravilo v rámci výzvy několik akcí. Tou první je úterní cykloodpoledne u Junior klubu, které se koná 9. května od 14 do 18 hodin. „Šlápni do toho u Junioru je vhodnou aktivitou pro celé rodiny. Zájemci si díky spolupráci s lokálními partnery budou moci vyzkoušet kola, koloběžky, odrážedla, nechat si zkontrolovat a seřídit svá kola a budou seznámeni s novinkami letošní sezony. Stejně jako v roce minulém budou při této akci vyhlášeny výsledky dubnové akce 10 000 kroků. Součástí programu je také představení tratí Svatohorského Downtownu a nového spolku Svatohorští jezdci, který bude sdružovat mladé začínající jezdce z Příbrami a okolí,“ uvádí místostarosta Vladimír Karpíšek.

Pro účastníky výzvy bude v průběhu celého května připravena řada výhod u domluvených partnerů, tzv. akcí na triko. Pokud se účastníci v triku letošní květnové výzvy zúčastní akcí na triko, získají malou odměnu.

Pro všechny cyklisty má město pozvání na společnou cyklovyjížďku, která je naplánována na středu 17. května. Sraz účastníků je v 16.00 na náměstí T. G. Masaryka nebo v 17.00 v Lesoparku Litavka.

Výzva Do práce na kole, pěšky nebo poklusem je příležitostí pro všechny obyvatele Příbrami, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

 

Květen na kole

  9. 5. Šlápni do toho u Junioru, 14.00-18.00

10. 5. Pivo na triko – Pivovar Podlesí

12. 5. Káva na triko – Upekla

17. 5. Cyklovyjížďka – odjezd v 16.00 z nám. TGM, v 17.00 z Lesoparku Litavka

17. 5. Pivo na triko – Pivovar Podlesí

18. 5. Pivo na triko – Občerstvovací stanice Bohutín

19. 5. Káva na triko – Upekla

25. 5. Pivo na triko – Občerstvovací stanice Bohutín

Komentáře