Krampuslauf letos nebude, město ale chystá překvapení

Loni krampusové přilákali tisíce lidí.

PŘÍBRAM – Loňský Krampuslauf se letos v době vánoční v Příbrami konat nebude. Město připravuje jiný program, který má podle slov místostarostky Aleny Ženíškové nabídnout opět něco nového. Letošní akci plánuje město na 3. prosince v areálu Nového rybníku.

Průvod krampusů loni rozdělil veřejnost na dva tábory. Jedni akci vítali jako zajímavé zpestření a něco nového, druzí namítali, že je celá akce proti duchu českých vánočních svátků. Nicméně první prosincový den přilákal k třídě Osvobození mezi bazén a budovu gymnázia tisíce lidí. Ovšem jako každá akce, která se koná poprvé si i tato vyžádala nějaké kompromisy a neobešla se tak úplně bez chyb. Nicméně vedení města připravuje na začátek prosince jiný program. „Neradi opakujeme stejné akce. Lidé ale o čerty nepřijdou, program připravujeme na Novém rybníku. Poprvé bude ozdobený vánoční strom v areálu koupaliště, bude tam Peklo i Ráj, soutěže nebo ohnivá show,“ prozrazuje část chystaného programu Alena Ženíšková.

Další vánoční program se bude po celou dobu adventu odehrávat jak na náměstí 17. listopadu, tak i na náměstí TGM. Připravené budou tradiční vánoční trhy, doprovodný kulturní program nebo oblíbený videomaping. „O ohňostroj veřejnost nepřijde, jen nebude celý advent zahajovat, ale uskuteční se  7. prosince u aquaparku jako v loňském roce,“ ujišťuje veřejnost místostarosta Václav Švenda.

Komentáře