Zloději řádili ve sklepech

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Během čtyř dnů přijali policisté tři oznámení o vloupání do sklepů. Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve sklepních kójích kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky, potraviny apod.

K prvním případu došlo v noci z 25. na 26. října, kdy neznámý pachatel vnikl do sklepní kóje v Mokrovratech. „Zloděj si odtud odnesl rozbrušovací pilu, motorovou pilu a dva náhradní řetězy k ní. Škoda činí 20 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. V období od 10. září do 26. října ukradl zloděj ze sklepa v Příbrami dvě horská kola v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Poslední nahlášená krádež se stala někdy v době od 28. září do 28. října. Ze sklepní kóje v jednom obytném domě v Příbrami odcizil zatím nezjištěný nenechavec dětskou postýlku a třicet kusů CD disků. Majiteli vznikla škoda ve výši dva tisíce korun.

Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. „Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou. Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy,“ připomíná příbramská policejní mluvčí s tím, že pachatele mohou pomoci i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě.

Komentáře