K opravě mostu na Rynečku by mělo dojít dříve, než se předpokládalo

Most přes Příbramský potok na Rynečku.

PŘÍBRAM – O velmi špatném stavu mostů a lávek ve městě se ví už od roku 2018. Za tu dobu se měnilo pořadí těch, které se mají opravit jako první a podobně. Nicméně jistotou je, že mezi nimi figuruje i most přes Příbramský potok na Rynečku.

Samotné opravě musí předcházet přeložení elektrického a plynového vedení, proto s jeho opravou radnice počítala až v roce 2025. Nyní nastala situace, že k opravě zřejmě bude moci dojít dříve. „Od ČEZu jsme dostali informaci, že bude realizovat přeložku elektrického vedení letos a to dříve, než původně uváděl.  Musí se přeložit také plyn a k tomu by mělo dojít při samotné opravě,“ uvedl místostarosta Vladimír Karpíšek s tím, že po dokončení přeložky by měly začít samotné práce na opravě mostu. Podle radnice po opravě povede přes most nově také cyklostezka.

Vzhledem k tomu, že za mostem se nachází také parkoviště, tak se opravy zřejmě částečně dotknou i dopravy. „Ovšem protože v této lokalitě bydlí poměrně velké množství lidí, a také s ohledem na dopravní obslužnost, tam částečná průjezdnost bude muset být,“ doplnil příbramský starosta Jan Konvalinka.

Komentáře