Jak sem vyhrál válku v novém obsazení včetně ředitele divadla

PŘÍBRAM – Pokud je vám titul povědomý, nemýlíte se. Tato úspěšná komedie se na prknech divadla hrála přesně před dvanácti lety. Inscenací Jak jsem vyhrál válku tým Bednář-Schejbal v roce 2006 v Příbrami začínal. Letos slaví divadlo 60 let, tak proč se nevrátit…?

 

Výprava je v rukou Kateřiny Baranowské, režíruje Milan Schejbal a šéf divadla Petr Bednář vypadá, že je spokojen.

Hlavní postavou je poručík Ernest Goodbody, nešikovný intelektuál, který se shodou příznivých náhod stal důstojníkem britské armády a jako takový se ocitl uprostřed válečného dění a postupně hned na několika bojištích druhé světové války. Svým naivním a důkladně poctivým přístupem ke všemu a všem uvádí v šílenství ty, kteří v rozkazech a drilu nalezli smysl svého života. Každý nadřízený se ho snaží co nejdříve zbavit. Goodbody „nevinně“ rozpoutává situace, které jsou přes krutou podstatu války nesmírně komické a směšné. Skrze humor, leckdy černý, tak opakuje známou pravdu, že se někdy smějeme, abychom zakryli slzy…

Autorem je Patrick Ryan, ale Milan Schejbal s Hynkem Boučkem jsou autory dramatizace. Hodně diváků návrat Goodbodyho vítá. Milan Schejbal, ale tvrdí: „Nečekejte tu samou Válku. Bude to spíš kabaretní férie. Také obsazení je zcela jiné. Hlavní roli bude hrát Aleš Háma, který ji velmi ochotně přijal. Ostatní role obsadí herci příbramského divadla.“

 

Kromě Aleše Hámy v představení uvidíte: Jana Konečného, Filipa Müllera, Jirku Vojtu, Ivanu Krmíčkovou, Moniku Timkovou, Danielu Šiškovou, Elišku Nejedlou a taky Petra Bednáře. Proč jste se rozhodl přemístit z ředitelny na jeviště? „Protože je to pár kroků, protože jsem dostal nabídku, protože jsem chtěl, protože jsem se na to těšil, protože jsem se tím kdysi živil a protože to režíruje Milan Schejbal,“ říká ředitel divadla Petr Bednář.

Premiéru této nově obsazené hry můžete vidět ve čtvrtek 21. února a v pátek 22. února v příbramském Divadle Antonína Dvořáka.

Video a foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

Komentáře