Oblíbené cvičení Fit senior hlásí volná místa pro nové zájemce

Fit senior navštěvuje už 250 lidí. Foto: archiv spolku.

PŘÍBRAM – Už sedm let funguje v Příbrami projekt Fit senior, otevřený pro všechny seniory, kteří se chtějí věnovat aktivnímu životnímu stylu a bojovat tak s neduhy, které s sebou stárnutí přináší.

Nejnavštěvovanější aktivitou jsou lekce zdravotního cvičení a právě u těch nyní organizace navyšuje kapacitu pro nové zájemce. „Dlouho jsme nové hodiny neotevírali, jsem moc ráda, že nyní mezi nás můžeme vzít dalších přibližně 20 cvičenců a umožnit jim zapojit se do programu,“ říká zakladatelka spolku Fit senior Příbram Kristina Hovorková.

Lekce pořádá organizace na příbramském zimním stadionu v zrcadlovém sále v dopoledních hodinách. Sami senioři si cvičení pochvalují. Pomáhá jim udržovat tělo pružné a bez bolesti. Zároveň oceňují kontakt s vrstevníky a dobrou partu lidí. „Cvičení je koncipováno jako taková základní údržba těla. Je nenáročné a klidné, bez poskoků, výdrží a dalších nevhodných technik. Není tedy důvod se obávat či ostýchat, cvičení zvládne každý a není potřeba žádných předchozích zkušeností se cvičením. Pro ty hodně sportovně zaměřené, je to zase vhodná kompenzační aktivita,“ dodává Kristina Hovorková.

Spolek je neziskovou organizací a usiluje o zapojení co největší skupiny obyvatel v důchodovém věku. I proto je cena za jednu lekci symbolických třicet korun a senioři si mohou cvičení dopřát, aniž by částka výrazněji zatížila jejich omezený rozpočet. Organizace je podporována městem Příbram.

Novinkou je také otevření nové lekce ve staré Příbrami a to v prostorách Domu jógy, který sídlí v obchodním centru Uran. „Tím, že jsme přesunuli jednu skupinu do Domu jógy, jsme vyšli vstříc seniorům, kteří bydlí v okolí a v historickém centrum. Je dobře, že jsou jim lekce dostupnější a velmi mě potěšil vstřícný přístup majitelů, kteří nás oslovili s možností využívat jejich krásné sály,” říká cvičitelka a zakladatelka spolku.  

Zájemci se mohou přihlásit na tel. čísle 777 176 713 nebo, pro více informací navštívit www.fitseniorpribram.cz. Volný termín je ve čtvrtek od 9.45 hod.

O organizaci:

Fit senior Příbram navštěvuje již 250 aktivních příbramských seniorů. Využívají zde pohybové programy jako je zdravotní cvičení, nordic walking, cvičení na židlích, cvičení v posilovně, walking football a také venkovní cvičení. Vedle sportu se spolek věnuje také oblasti kultury a tvoření, lze se zapojit do výtvarných a keramických kurzů a pěveckého sboru. Během letní sezony se senioři, v rámci projektu Babiččina zahrádka, starají o květinové truhlíky na příbramských náměstích. Spolek také pořádá kurzy technologií a přednášky na téma zdravého životního stylu.

 

Komentáře