I přes nouzová opatření vysázely VLS na jaře v Brdech 267 tisíc stromků

BRDY / ČR – Výsadba nových lesů, v nichž převažují listnaté dřeviny, jede v Brdech, na Šumavě, v Doupovských horách, severočeském Ralsku, ale především na Libavé a Drahanské vrchovině bez ohledu na nouzový stav na plné obrátky.

Vojenské lesy a statky v šestici lokalit, jež spravuji, sadily do konce dubna přes 7,5 milionů stromů a další bezmála 1,5 milionu chtějí osadit během května, pokud to počasí umožní. Na letošní rok státní podnik, který je s rozlohou 125 tisíc hektarů druhým největším správcem lesů v republice, naplánoval, že vysadí celkem 12,5 milionu sazenic lesních dřevin. Hlavní část obnovy, 9 milionů sazenic lesních dřevin, přitom lesníci VLS naplánovali na jaro, kdy jsou pro sázení nejvhodnější podmínky.

„Ochranná opatření spojená s pandemií komplikují jak logistiku dodávek, tak i výsadbu v českých lesích, protože značnou část prací zajišťují zahraniční sezónní pracovníci. Přesto jarní obnova lesů u VLS jede podle plánu. Pokud se nevyskytnou nějaké neočekávané komplikace, počítáme, že do konce května budeme mít jarní obnovu hotovou,“ uvedl ředitel VLS Petr Král.

Na Brdech lesníci VLS do konce dubna vysadili 267 tisíc stromů, kterými je jarní plán obnovy bezmála naplněn. S podzimní výsadbou by lesnická divize VLS Hořovice měla letos vysadit celkem 570 tisíc sazenic dřevin.

Zdroj: VLS

Komentáře