Skauti se zřejmě přesunou do areálu bývalé 8. ZŠ i na dole Marie

PŘÍBRAM – Další díl místní telenovely pod názvem Škatulata, hejbete se aneb kam se skauty se bude zřejmě odehrávat v areálu bývalé 8. ZŠ. Tam by totiž část junáckých oddílů měla najít další azyl po vystěhovaní z areálu Nového rybníku a nyní z budovy v ulici Čs. armády. Potvrdila to místostarostka Brožíková na únorovém zasedání zastupitelstva.

Hledání náhradních prostor pro skautské oddíly a jejich klubovny zřejmě konečně úspěšně skončilo. „Zástupci skautů se byli podívat v areálu bývalé 8. základní školy, kde se uvolnila jedna třída a jedna třída tam už byla volná a tyto prostory se jim zdají vyhovující,“ sdělila na zasedání zastupitelstva místostarostka Zorka Brožíková s tím, že se v nyní připravují smlouvy k podpisu.

Nicméně azyl na 8. ZŠ najde jen část oddílů. Další by se měly přestěhovat do areálu dolu Marie na Březových Horách. „Jsou jsou volné prostory v první patře, konkrétně dvě větší místnosti, kde je ale potřeba vymalovat, ale také připojit topení, voda a podobně. Teď se o tomto prostoru jedná a pokud budou junáci souhlasit se smlouvami, tak jim ho připravíme k užívání,“ dodala Brožíková. Do doby upravy těchto prostor budou dál sídlit v budově v ulici Čs. armády.

Skautskou anabázi jsme zmapovali již dříve v reportáži:

Komentáře