Galerie nabízí výstavy několika významných příbramských umělců

Ján Chvalník (uprostřed) vernisáží zahájil v příbramské galerii výstavu svých děl.

PŘÍBRAM  – Galerie Františka Drtikola tento měsíc nabízí hned tři výstavy příbramských umělců. První dvě jsou nyní umístněné v obou patrech příbramského Zámečku.  K vidění je na nich dílo Jana Čáky a Jána Chvalníka. Další výstava se v těchto dnech připravuje.

V druhém patře galerie lze do 14. července navštívit výstavu:

JAN ČÁKA „GRAFIKA, KNIŽNÍ ILUSTRACE“

Výstava je ohlédnutím za tvorbou významné příbramské osobnosti – výtvarníka a spisovatele Jana Čáky (1929 – 2018) , který celý svůj pracovní život zasvětil Příbrami a Podbrdsku.

Vystaveny jsou stovky ilustrací zpracovaných méně známou vyškrabovací technikou, kresby, pastely, mapy. Představeny jsou také práce heraldické. Unikátní jsou původní makety Čákových knih, návrhy pohlednic a medailí.

 

V prvním patře pak veřejnost najde do 28. července výstavu:

JÁN CHVALNÍK „S ÚCTOU K TRADICÍM“

Výstava autorových řezbářských prací je věnována jeho životnímu jubileu. Je také ohlédnutím za mnoha dalšími aktivitami Jána Chvalníka. V roce 1991 založil spolek Příbramští betlemáři a pečuje o rozšiřování sbírky historických i současných betlémů. Tradiční regionální tvorbu představil dosud na 170 výstavách doma i v zahraničí.

Připravujeme:

18.7. 2019 v 17 hodin zahájení výstavy IVAN BUKOVSKÝ „JE TĚŽKÉ BÝT BOHEM“

Další výstava z cyklu Výtvarníci Příbramska představí současnou tvorbu umělce, který žije nedaleko Příbrami a v těchto dnech oslaví významné životní jubileum.

Galerie je otevřena denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin (včetně státních svátků 5. a 6.7.). Těšíme se na Vaši návštěvu.

Hana Ročňáková, ředitelka Galerie Františka Drtikola Příbram

Komentáře