FOTOGALERIE: Šalmaj byla poprvé zdarma a přilákala davy

Letošní Svatohorská šalmaj se opět vydařila.

PŘÍBRAM – Už podruhé se Svatohorská šalmaj konala v režii města, ale letos poprvé ji bylo možné navštívit zdarma. To se pozitivně projevilo na návštěvnosti akce. Po celý den okolí Svaté Hory patřilo rytířům, kejklířům a hudebníkům.

Zrušení vstupného mělo podle vedení města logický důvod. „V minulosti se vybíralo vstupné, které bylo určené na dobročinné účely, ale vznikaly s tím náklady na zajištění lidí, kteří ho vybírali, to nyní odpadlo a lidé na charitu mohou přispět do kasiček, které tu jsou,“ vysvětlil důvod změny místostarosta Václav Švenda.

Akce tradičně začala průvodem z náměstí TGM přes historické centrum města na Svatou Horou. Tam byl připravený na dvou pódiích poměrně bohatý program a několik desítek stánků s občerstvením a zbožím tematicky zaměřeným především na středověk a řemesla. Děti i rodiče si na několika dalších stanovištích mohly vyzkoušet například střelbu z luku, práci kováře nebo žonglování.

Nicméně občas od některých návštěvníků byly slyšet poznámky, že letošní program, který večer zakončila svým vystoupením hudební skupina Ginevra, která akci do loňska také pořádala, byl oproti minulým ročníkům o něco slabší. Připomínky měli i někteří návštěvníci k špatnému výhledu na ohnivou show, která se před vystoupením Ginevry konala.  

Komentáře