FOTOGALERIE: Petrovice hostily o víkendu letošní druhý sraz autoveteránů

PETROVICE – Zhruba po měsíci patřilo opět náměstí v Petrovicích u Sedlčan automobilovým  a motocyklovým veteránům. Po tříleté pauze totiž do obce zavítali účastnící 7. ročníku závodu veteránů Chotovinské zatáčky.

Veřejnost tak mohla první srpnovou sobotu obdivovat téměř dvě stovky nádherných strojů z výroby tuzemských i zahraničních firem. „Původně jsme očekávali okolo stovky účastníků a nakonec dorazilo 156 posádek, takže jsme spokojeni a je opravdu na co se dívat,“ konstatoval petrovický starosta Petr Štěpánek, který je sám velký milovník vozidel.

Závodníci se v Petrovicích zdrželi okolo dvou hodin a kromě vystavení svých vozů na náměstí plnili i některé soutěžní disciplíny, jenž byly součástí závodu. Svou tématikou se vázaly samozřejmě k Petrovicím a Sedlčansku, takže se například nosila voda do lavoru rybníkáři Jakubovi Krčínovi z Jelčan a Sedlčan a podobně.

Letos se už historické vozy v Petrovicích objevily. Bylo to začátkem července, kdy se kvůli koronaviru konala s dvouměsíčním zpožděním již tradiční akce Veteráni prvomájových Petrovic.

Komentáře