Dvanáct světových dramat dnes večer na jednom jevišti v podání studentů svatohorského gymnázia

PŘÍBRAM – Dnes večer se na scéně příbramského divadla představí studenti gymnázia pod Svatou Horou jako herci v rámci desátého ročníku Dne divadla, který tato střední škola pořádá. V nejrůznějších divadelních formách divákům představí večer 12 světoznámých divadelních trháků.

Diváci se mohou těšit například na Moliérova Lakomce jako muzikál, Molinova Svůdce sevillského jako pantomimu nebo Gogolova Revizora jako balet a mnoho dalšího. Chybět samozřejmě nebude ani klasická činohra, kterou zastoupí třeba Lorcova Krvavá svatba či Cid Pierra Corneillea. „V letošním roce slaví Den divadla své desáté výročí, snažili jsme se proto najít to nejzajímavější ze světového dramatu, navíc se téma nabízelo,“ konstatuje vedoucí dramatického souboru školy Tomáš Bílek.

Součástí programu bude i výběr toho nejlepšího z díla Williama Shakespeara. „Využili jsme našeho amerického lektora a herce Edmunda Di Giovanniho, který si se studenty připravil krátké představení Best of Shakespeare v originálním znění,“ zve na večerní představení Bílek.

Diváci, kteří neovládají angličtinu, se ale bát nemusí i oni si hru užijí, protože v programu, který každý divák dostane, bude k dispozici její překlad. „Volili jsme ty nejstarší dostupné překlady, aby si mohli alespoň trochu vyzkoušet, jak složité musí být pro angličtináře vypořádat se s texty psanými shakespearovskou angličtinou,“ dodává Tomáš Bílek. Představení Dne divadla začíná dnes v 19 hodin na velké scéně příbramského divadla.

Komentáře