Důchodce najel na dálnici v protisměru

PŘÍBRAMSKO – Zprávu o autě jedoucím v protisměru po dálnici D4 směrem na Prahu přijali ve středu 23. října krátce před polednem příbramští policisté. Následně na linku 158 volalo několik dalších řidičů, kteří také informovali policii o autě v protisměru.

Po pěti minutách se nám ozvala řidička, že se střetla s daným automobilem. Naštěstí ona i malé dítě jsou prý v pořádku,“ sdělila příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že ženě jedoucí v levém jízdním pruhu nezbývalo než najet vlevo ke středovým svodidlům, protože v pravém jízdním pruhu se v danou chvíli nacházel větší počet za sebou jedoucích vozů. Řidič při manévrování mezi auty do ní bočně narazil, přesto pokračoval dál v jízdě. Způsobil škodu, která byla později vyčíslena na 60 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Foto: Policie ČR

Po deseti minutách od oznámení se dobříšským policistům, kteří prováděli uzávěru dálnice na 32 km, podařilo vozidlo značky Renault Megane zastavit. „Jak se ukázalo, řídil ho třiaosmdesátiletý muž, který uvedl, že najel špatně na dálnici již na 46 km v katastru obce Háje a všiml si toho až později. Provedená dechová zkouška byla u motoristy negativní, řidičský průkaz i potvrzení o zdravotní způsobilosti má platné,“ dodala závěrem Monika Schindlová s tím, že ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti.

Foto a video: Policie ČR

Komentáře