Vedení města ocenilo mladé sportovce. V budoucnu by mělo dojít i na další mládež

Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Počátkem týden ke starostovi města Janu Konvalinkovi zavítalo několik mladý a úspěšných sportovců z Příbrami. Doprovázeli je trenéři Radek Eliáš a Renáta Vesecká. Ta je navíc i zastupitelkou a radní města.

Starosta ocenil jejich sportovní úspěchy i jejich píli a popřál jim mnoho dalších vítězství i do budoucna. Je dobře, že vedení města oceňuje úspěchy mládeže ve sportu. Ostatně sport dětí a mládeže je nyní jedním z velkých témat vládnoucí koalice. Ovšem úspěchy mladých sportovců oceňovala už předchozí vedení města, ale tak trochu macešsky se chovala a chová k dalším dětem a mládeži, která neholduje sportu a věnuje se například hudbě, divadlu a dalším oborům.

„Měli by se ocenit a podporovat také mladí lidé, kteří se věnují vědě, jazykům, technice, programování a dalším, ten seznam může být dost dlouhý,“ uvedla na sociální síti například pedagožka Simona Petráň Luftová. A s podobnými návrhy se přidali i další lidé.

Vedení města tyto podněty vyslyšelo. „Sportovce k přijetí na radnici doporučuje sportovní komise, dáme tedy podnět kulturní komisi, aby se obdobným tématem také zabývala,“ reagovala na podnět tisková mluvčí města Eva Švehlová.

K její reakci se připojil i vedoucí nově vytvořeného kulturního centra Vlastimil Ševr. „Kulturní centrum se také s doporučením na zajímavé kulturní akce a počiny připojí. Díky za připomínku a budeme rádi i za doporučení veřejnosti,“ konstatoval.

Pro doplnění v pondělí 21. října starostu navštívíli: Matěj Šolc – 2x mistr republiky v běhu na 1500 m a vítěz LODM, Jan Skalička – mistr republiky v běhu na 10 km, který již patří mezi českou elitu, Bára Placatková – 2. a 3. místo na MČR v běhu na 3 km překážek a v krosu, Tereza Placatková – mistryně republiky v běhu na 1500 m, Adéla Steinsová – mistryně ČR v běhu na 800 m (hala) a 3. na MČR (venku), Nicol Vesecká – mistryně republiky v duatlonu, Michal Švarc – 3. místo na MČR v triatlonu, David Eliáš – 3x mistr ČR v běhu na lyžích, vítěz ČP v běhu na lyžích, mistr ČR v biatlonu, 2. místo v ČP v biatlonu, 2. místo LODM v triatlonu štafet.

Komentáře