Dražbu domů v Březnické oddálil posudek

PŘÍBRAM – Připravovanou dražbu domu v Březnické ulici muselo město odložit. Zjistilo se, že byl špatně zadán znalecký posudek, a tak ho město musí nechat znovu zpracovat. Budovy se mají prodávat jako celek. Předchozí posudek jejich cenu stanovil na 4,8 miliónu.

Pokud by nový posudek stanovil odlišnou cenu, museli by o celé záležitosti znovu jednat zastupitelé. „Dražba neproběhla, protože tam došlo k chybě ve znaleckém posudku, protože posudek nebyl vyhotoven pro účely dražby. Posudek nám byl vrácen a musíme nechat vyhotovit nový,“uvedla místostarostka Alena Ženíšková. Podle původních plánů se měly domy dražit už v lednu.

Příbram ale nevlastní všechny bytové domy v Březnické ulici. Dohromady je v nich necelá dvacítka bytů. V některých domech má jen podíly, protože některé byty si lidé koupili. Město se snaží prodat budovy jako celek než po jednotlivých bytech, protože je to podle vedení města snadnější.

Budovy jsou ale v havarijním stavu a jejich oprava by pro město byla nevýhodná a velmi nákladná. Podle vedení města by vyšla na téměř 16 milionů korun a jejich návratnost radnice spočítala na 70 let.

Komentáře