Doprava na Příbramsku se vrací do normálu, s ní i policejní kontroly

Foto: Policie ČR

PŘÍBRAMSKO – Se skončením nouzového stavu se opět zvyšuje i hustota provozu na silnicích. Bohužel s tím ale také dochází k nárůstu počtu dopravních nehod a dalších negativních jevů, jako je například alkohol za volantem.

Policejní hlídky zastavily ve čtvrtek 28. května dva motoristy pod vlivem návykové látky. Po jedné hodině odpolední kontrolovali policisté v Březnici pětačtyřicetietého řidiče. „Dechová zkouška u něj byla pozitivní, na displeji přístroje se objevila hodnota 1,09 promile alkoholu. Na místě byl muži zadržen řidičský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Hodinu poté v Sedlčanech zjistili příslušníci policie u devětadvacetileté  ženy, že usedla za volant pod vlivem drog. „Test byl u ní pozitivní na metamfetamin a cannabis. Oba šoféři se dopustili přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ konstatovala policejní mluvčí.

Jen o den dříve havarovali na Příbramsku dva motorkáři. V dopoledních hodinách na dálnici D4 v katastru obce Drásov naboural devatenáctiletý motocyklista. V zatáčce dostal na štěrku smyk a poté vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do travnatého prostoru. Muž utrpěl poranění lehčího charakteru. Hmotná škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

Navečer projížděl osmnáctiletý motorkář přes katastr obce Hluboš. Při jízdě se předklonil přes řídítka, následně vyjel do levého jízdního pruhu a pak mimo silnici, kde narazil do vzrostlého stromu. Sanitka zraněného muže převezla do nemocnice k ošetření. V tomto případě škoda činila 20 tisíc korun.

Komentáře