Dobrovolní hasiči v Sedlčanech dostanou novou cisternu

Starosta Sedlčan Miroslav Hölzel (vlevo) a ředitel OÚ Příbram HZS Středočeského kraje Tomáš Horvát

SEDLČANY – Jak jsme před časem už informovali, usilovali dobrovolní hasiči ze Sedlčan o vyřazenou cisternu z výbavy profesionálních hasičů. Jednání dopadla k oboustranné spokojenosti a tak si zástupci dobrovolných hasičů budou moci v červnu tento vůz převzít.

„Ve středu 27. května jsme schválili darovací smlouvu, kdy Hasičský sbor Středočeského kraje daruje městu cisternový automobil CAS 15 Mercedes Benz. Jedná se o vůz, který je po deseti letech vyřazován v rámci profesionálních jednotek v okrese. O cisternu jsme usilovali dlouhodobě a vzhledem k tomu, že jednotka dobrovolných hasičů v Sedlčanech JPO3 je i záložní jednotkou pro sedlčanské pracoviště profesionálních hasičů, tak se panu řediteli podařilo prosadit tuto darování,“ říká sedlčanský starosta Miroslav Hölzel.

Současná hodnota darovaného vozu se po odpisech pohybuje okolo částky 1,8 milionů korun, ale pořizovací cena byla 4.9 milionů korun. „Jsme domluveni, že někdy koncem příštího týdne, by mohlo dojít k fyzickému převzetí,“ dodal Hölzel s tím, že už v úterý 26. května si měli možnost dobrovolní hasiči vůz prohlédnout a seznámit se s ním.

Komentáře