Divadlo zve v sobotu na Velikonoce v divadle

Součástí programu bude i velikonoční pohádka v divadle. Foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

PŘÍBRAM – Příbramské divadlo už mnoho let pořádá několik velkých akcí pro děti. Vedle Divadlo patři dětem a Vánoce v divadle je to letos nově i akce Velikonoce v divadle, která připadá na tuto sobotu 9. dubna.

Mnoho z těchto akci se loni a předloni kvůli covidovým opatřením rušilo a tato je nyní první vlaštovkou pro návrat k normálu. Na děti tak v Estrádním sále kulturního domu bude od 10 hodin čekat například: zdobení perníčků, pomlázky, výroba předmětů z papíru a dřeva, zdobení odlitků ze sádry, pletení košíčku, apod. Ale také předvádění velikonočních tradic, nebo kouzelnické hrátky se zajícem.

S dětmi si budou hrát, tančit a rozdávat pomlázky: paní Jaro, víly, slepice, kohout, mravenec, beruška a  včely. Nebude chybět ani oblíbené třpytkové tetování nebo velikonoční focení. Na jevišti divadla se bude dvakrát hrát Velikonoční pohádka a v kině promítat film Zpívej 2.

 „Za poslední dva covidové roky se nám moc nedařilo pořádat oblíbené akce pro děti. Některé měly zpoždění půl roku, jiné se neuskutečnily vůbec.  Proto jsme se pokusili to dětem vynahradit a připravili Velikonoce v divadle. Rozhodnutí bylo velmi rychlé, takže na přípravu moc času nebylo. Přesto doufám, že se bude dětem v divadle líbit. Po té dlouhé době, už se moc těšíme, až se bude v Estrádním sále a dalších prostorách opět rozléhat dětský smích,“ zve na akci děti i rodiče zástupkyně ředitele příbramského divadla Anna Čiperová.

Akce začíná v sobotu v 10 hodin a potrvá až do pěti odpoledne. Jednotné vstupné na akci je sto korun na osobu.

Komentáře