ŘSD zahájilo práce na hlavním tahu z Příbrami na Sedlčany. Řidiči musí počítat s omezeními

Foto. ŘSD

SEDLČANSKO – Ředitelství silnic a dálnic v tomto týdnu zahájilo několik oprav, které se týkají také silnice I/18 mezi dálnicí D4 a Sedlčany a řidiče a ní zpomalí dopravní omezení.

Došlo k obnově opravy povrchu vozovky a odvodnění komunikace mezi Líchovy a Beřkovou Lhotou, kde letos ŘSD dokončí práce započaté loni na podzim. „V rámci této kompletní opravy komunikace pracujeme souběžně na dvou částech. Je to výjezd z Líchov směrem na Sedlčany v délce necelých 700 metrů a druhá část průtahu Dublovicemi v délce asi 350 metrů. Jelikož se pracuje za provozu, přibrzdí řidiče v obou uvedených částech kyvadlově řízená doprava světelnou signalizací,“ říká Martin Buček z tiskového oddělení ŘSD.

Omezení v Dublovicích.

Na výjezdu z Drásova směrem na Sedlčany se od pondělí pracuje na opravě asfaltové hutněné vrstvy. Jedná se rovněž o pokračování opravy z loňského roku a v opravě je úsek v délce 900 metrů přibližně mezi křižovatkami silnic II/102 a III/10225 se silnicí I/18. „V úseku proběhne pouze frézování obrusné vrstvy v obou směrech. V pondělí již došlo na frézování v jízdním pruhu směrem na Příbram a pokládka nové konstrukční vrstvy.  I tady se jezdí aktuálně kyvadlově jedním jízdním pruhem. Předpokládáme však, že nejpozději do 14. dubna  projedou řidiči tímto úsekem bez jakéhokoliv omezení,“ míní Buček.

O víkendu, konkrétně v sobotu 9. dubna,  dojdte také k zahájení prací na celkové opravě mostu přes potok Strupina u Obor, který je již v nevyhovujícím stavebně technickém stavu. O víkendu 9. a 10. dubna bude most uzavřen z důvodu instalace záporového pažení a od pondělí 11.4. by již místem měli řidiči projet kyvadlově po polovině stávajícího mostu. 

Komentáře