Divadlo Hogo Fogo v Drážkově zve na známou francouzskou komedii

Foto: achriv Divadla Pluto.

DRÁŽKOV – Divadlo Hogo Fogo v Drážkově na Sedlčansku se už etablovalo mezi osvědčené a navštěvované scény. Hostuje v něm pravidelně hned několik známých nejen pražských divadelních souborů a další přibývají. Nicméně čas od času se stane, že je nutné na poslední změnit ohlášený titul.

Divadlo v Drážkově se úspěšně popralo s Kvidovými výpadky a diváci se do něj opět rádi vrací. Tento pátek se těšili na komediální muzikál z pera Neila Simona „Každý má svého Leona“ (v originále They’re Playing Our Song), bohužel ale kvůli nemoci jedné z představitelek hlavní ženské role musí divadlo narychlo změnit titul. „Toto představení tak nahrazujeme francouzskou komediální klasikou Blbec k večeři s Pavlem Kikinčukem v titulní roli,“ zve na náhradní představení ředitelka Divadla Hogo Fogo Gabriela Falcová.  

Děj komedie je známý i s úspěšného filmového zpracování. Nakladatel Pierre Brochant má s přáteli rád drsnou zábavu, kdy každý týden pořádají takzvaná večeře blbců, na níž každý účastník přivede co nejvýstřednějšího hosta a baví se jeho hloupostí. Tentokrát má Pierre něco extra – ministerský úředník Francois Pignon je snad opravdu „král blbců“. Co se však nestane, Pierre se zraní při golfu, na večeři nemůže přijít a Pignon je už na cestě. Pierre zažije dlouhý večer plný neočekávaných zvratů, kdy vyvstane otázka, kdo že je vlastně onen blbec?

Dále hrají Daniel Rous, Klára Kovaříková, Jiří Bláha, Petr Jančařík a další. Dnes již klasickou francouzskou komedii v podání herců pražského Divadla Pluto můžete vidět v Drážkově tento pátek 16. prosince od 19 hodin.

Komentáře